Страни от ЕС се обединяват срещу “туризма за социални помощи”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
591

Великобритания, Германия, Австрия и Холандия изпратили съвместно писмо до Съвета на ЕСИмигрантите от страните-членки на ЕС оказват „значително напрежение” върху училищата, здравеопазването и социалните помощи, предупреждават Великобритания и Германия в безпрецедентно съвместно изявление,


предупредиха британски медии. Двете държави се присъединяват към Австрия и Холандия в искането за прекратяване на необузданото злоупотребяване от страна на туристите за социални помощи с директивата на ЕС за свободното придвижване.

Призивът идва преди гражданите на Румъния и България да получат свободен достъп до европейския трудов пазар и социална система от 1 януари 2014 г.

Британският вътрешен министър Тереза Мей е убедила страните да участват заедно с Великобритания в кампания за по-строги ограничения върху достъпа на имигрантите до помощи и други услуги.

Във вторник вечерта страните са изпратили съвместно писмо до Съвета на ЕС, с аргумента, че директивата за свободното придвижване – основен принцип на ЕС, не трябва да е „безусловна”. Писмото, призоваващо за действия на срещата на европейските министри на вътрешните работи и правосъдието през юни, предупреждава, че някои градове са „под значително напрежение от определени имигранти от други страни-членки”.

Междувременно други медиите на Острова излязоха с информацията, че над 35 000 имигранти от България и Румъния може да отидат в страната за една година след 1 януари 2014 г. Данните били на посланиците на София и Букурещ в Лондон.

Британското правителство продължава да не се ангажира с точно число, подчертава “Дейли мейл” и цитира посланика ни Константин Димитров, според когото между 8 000 и 10 000 българи може да се отправят към Острова, което “не е голям наплив”.

Румънският дипломат Йон Джинга пък допуска, че 15 000-25 000 негови сънародници може да тръгнат към Албиона. Мозъчният тръст MigrationWatch предвижда, че числото ще е общо около 50 000. Веднага след изявленията на посланиците председателят на организацията Андрю Грийн побърза да коментира: “Те вече започват да приемат, че числата може да са значителни”.

btvnews.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!