Лондон. Имиграцията предизвика толкова големи дилеми у британските управляващи елити, колкото едва ли друг политически въпрос от следвоенната ера е успявал, коментира в. Financial Times.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
545

Великобритания е нация от имигранти. Нейната

икономика е процъфтявала с посрещането на талантливи хора от чужбина. Но сега избирателите са уплашени от последствията, които може да доведе със себе си отварянето на границите за чуждестранни работници от България и Румъния, което предстои догодина.
Обществеността иска да има по-голям глас за това кой може да преминава границите на Великобритания. Европейските договори, към които Лондон е поел ангажимент, утвърждават принципа за свободно движение в границите на ЕС. Това не беше спорен въпрос за първите три десетилетия на членството в блока, когато той до голяма степен беше клуб на богатите страни.
Но от 2004 г., с приемането на по-бедните страни от бившия съветски блок, това се превърна в проблем.
Очаква се през следващата година голям работници да се стекат от Централна и Източна към Великобритания. Мерките, които Дейвид Камерън разкри в сряда, са опит тези тревоги да бъдат намалени.
focus-news.net

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!