Boeing планира да отвори първия си европейски завод във Великобритания

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
117

Инвестицията в завода ще бъде на стойност 20 млн. паунда
Компютърно изображение на планирания завод. Снимка: Boeing
Американският производител на самолети Boeing планира да отвори първия си завод в Европа в Шефийлд, Северна Англия, с което показва вот на доверие в производствените възможности на Великобритания, докато тя се подготвя да излезе от Европейския съюз, съобщава Bloomberg.
Заводът на стойност 20 млн. паунда (25 млн. долара) ще доставя части за Boeing 737 и 777, специализирайки в системи за задвижване, които отварят и прибират задкрилките на самолета в различни етапи от полета.
Ходът дава тласък на плановете на Boeing да увеличи собственото си производство на компоненти за системите за задвижване, за да засили производителната си ефективност, да разшири контрола върху качеството и да намали разходите за вериги за доставки, казва американската компания в изявление от петък. В завода, разположен на площ от 2300 кв.м, първоначално ще бъдат ангажирани 30 души, като наемането им ще започне следващата година.
„Решението да започнем производство на скъпи компоненти във Великобритания е стъпка към промяна в нашата ангажираност и още един пример за ангажимента на Boeing тук да расте“, казва председателят на Boeing Europe Майкъл Артър в изявлението.
Конкурентът на базираната в Чикаго компания – Airbus, фокусира цялата се дейност по изграждането на крилата на самолетите си във Великобритания. Дизайнът и част от производството се изготвя във Филтън, близо до Бристол, където работят 4000 души, а сглобяването се прави в Бротън, Уелс, където са ангажирани още 6000 души.
Заводът на Boeing ще бъде разположен в Advanced Manufacturing Research Centre в Шефийлф, където McLaren обяви този месец, че ще премести производството си на шасита от Австрия през 2019 г. след построяването на завод за 50 млн. паунда. Този ход ще намали експозицията на британския производител на автомобили към потенциални мита на авточасти след Brexit.
Макар че за Boeing вече работят 2000 души във Великобритания, всички те са извън сферата на производството – обучение, продажби и услуги, включително поддръжка, фокусирана основно върху платформите за отбрана, като хеликоптера Chinook.
По статията работиха: Виктория Тошкова, редактор Десислава Попова
investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!