Григор победи Федерер и е на крачка от исторически финал на US Open

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
43

Българинът постигна фамозна победа след два обрата

Снимка: Reuters
Григор Димитров постигна немислимото и победи за пръв път в своята кариера идола си Роджър Федерер. Той стигна до успеха след 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 за малко над 3 часа игра и по този начин се класира за 1/2-финалите на US Open.

Българинът за първи път в своята кариера достига до тази фаза на турнира и показа страхотен характер и феноменален тенис по време на целия турнир в Ню Йорк до момента.

И макар Роджър Федерер да имаше здравословен проблем в този мач големият успех на нашето момче изобщо не може да се омаловажи, напротив.

В спор за място на финала на US Open той ще спори срещу руснака Данил Медведев, който надделя над Стан Вавринка. Интересното обаче е, че той игра с контузия срещу швейцареца, макар че стигна до успеха срещу него.

В първия сет Федерер проби във втория гейм и съумя да си спечели всяко едно от подаванията, но във втория сет Григор бе този, който желаеше по-силно успеха.

Той проби в шестия гейм, но Роджър върна пробива в деветия. Последва обаче моментален нов пробив за българина и така той изравни сетовете. В третия сет обаче Маестрото отново показа, че ще се бори за успеха на всяка цена и с два пробива в седмия и деветия гейм го спечели.

В четвъртия сет Григор изненадващо проби на старта още в първия гейм и с кански мъки си запази пробива аванс, за да изравни сетовете. По време на паузата преди петия сет Федерер поиска медицински таймаут и се видя, че има проблем.

Григор дръпна с 4:0 в петия сет след два пробива и довърши рухналия швейцарец, а до края двамата си взеха по две подавания.

По публикацията работи: Камелия Цветанова