Великобритания обсъжда мерки за намаляване на броя чуждестранни служители

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
500

Според вътрешния министър Амбър Руд фирмите трябва да бъдат подпомагани да наемат и обучават местни граждани

Британският вътрешен министър Амбър Руд защити серия от предложения за политики, насочени към намаляване на броя на чуждестранните служители в британски компании, след като беше обвинена в подклаждане на расизъм и антимигрантски настроения, пише Bloomberg.

Съгласно плановете, обявени по време на конференцията на Консервативната партия през уикенда, дружествата ще трябва да изготвят списъци с всички чуждестранни граждани, които работят за тях.

„Не трябва да пренебрегваме факта, че хората искат да се говори за имиграцията. Ако искам да говоря за имиграция, не ме наричайте расист“, заяви Руд пред BBC Radio 4.

По думите й трябва да може да се говори за имиграцията, „за това хора с какви умения искаме да има във Великобритания и къде трябва да ги намерим, за да помогнем на бизнеса и да стимулираме икономиката“.

Законодателите от опозиционната Лейбъристка партия и бизнес лидерите разкритикуваха плановете на Руд, които тя определи като част от усилията, насочени към подпомагането на фирмите за обучението на местни служители с цел да намалят зависимостта от чуждестранни работници.

Здравният секретар Джеръми Хънт от своя страна обяви плановете си да направи Националната здравна служба „самодостатъчна” в рамките на едно десетилетие, така че да не е нужно Великобритания да разчита на лекари от чужбина.

Руд отново потвърди ангажимента на правителството да намали нетната миграция до „десетки хиляди“ в момент, когато Великобритания се насочва към бъдеще извън Европейския съюз.

„Много фирми не приемат наличието на глобална работна сила като причина за срам“, обясни от друга страна Адам Маршал в качеството си на генерален директор на британските търговски камари.

„Не мисля, че те трябва да бъдат санкционирани за това, че имат нужда от по-специфични умения“, коментира той.

По думите на Руд изготвянето на списъци на чуждестранни работници в местни компании е предложение и е част от по-широк преглед на регулациите срещу имиграцията.

 

По статията работиха: Веселина Василева, редактор Бойчо Попов

investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!