Цветана Пиронкова започна с победа на турнира в Истанбул

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
839

Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна с победа турнира по тенис на твърда настилка в Истанбул с награден фонд 220 000 долара.

Пиронкова, която е номер 5 в основната схема, победи със 7:6 (7:4), 6:2 германката Татяна Малек за един час и 43 минути игра.

В първия сет Малек поведе с 4:3 при втория си пробив в мача. При 5:4 германката сервираше за сета, но Пиронкова изравни също с втория си пробив в двубоя. Последваха два нови пробива и се стигна до тайбрек, в който Пиронкова поведе с 6:2 и спечели със 7:4.

Във втория сет българката поведе с 2:1 с пробив, след което Малек поиска медицинско прекъсване. При подновяването на играта Пиронкова увеличи преднината за 5:2 след нов пробив и при свой сервис приключи мача. Това е втора победа от два мача за Пиронкова над Малек.

За достигането си до втория кръг 33-та в световната ранглиста спечели нови 30 точки и 2950 долара от наградния фонд. Във втория кръг съперничка на Пиронкова ще бъде победителката от мача между Анастасия Родионова (Русия) и получилата “уайлд карт” представителка на домакините Башак Ерайдин.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!