ЦСКА обърна “Клифтънвил” с 2:1

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
809

ЦСКА спечели гостуването си на северноирландския "Клифтънвил" в третия предварителен кръг на Лига Европа с 2:1

и с общ резултат от двата мача 5:1 продължава напред в турнира.

В Белфаст червените губеха с 0:1 почти до края на срещата, но с попадения на Костадинов в 85-ата минута и Маркиньос в 88-ата обърнаха резултата в своя полза. “Клифтънвил” поведе с гол на Бойд в 42-ата минута.

Домакините можеха да стигнат до гол още в 5-ата минута. Топката попадна в Катни, който моментално стреля, но Виданов успя да избие в ъглов удар.

“Армейците” не се притесниха от първоначалния натиск на своя съперник, но като цяло не бяха организирали добре играта си в предни позиции. Все пак в 39-ата минута Спас Делев можеше да открие резултата, но ударът му срещна напречната греда.

В 42-ата минута след колективна грешка на отбраната на българския отбор и нелепа изява на Караджов, Бойс отбеляза за радост 250-те фена на “Клифтънвил” на стадиона.

През втората част червените заиграха по-нападателно и бяха подпомогнати от втория жълт картон на Донахи, който бе отстранен от игра в 64-ата минута. Пет минути по-късно удар на резервата Руи Мигел срещна гредата.

Отбраната на северноирландците се пречупи в 85-ата минута. Томи Костадинов проби през центъра на терена и с удар от над 20 метра преодоля Конъли и изравни. Три минути по-късно Маркиньос вкара с глава за 2:1 след колективна грешка в защитата на “Клифтънвил”.

В четвъртата минута на даденото от съдията продължение след края на мача Руи Мигел можеше да направи победата на ЦСКА и по-изразителна, но португалецът не успя да намери вратата от чиста позиция.

В петък, от 14:30 часа, трите български отбора ще разберат съперниците си в следващия кръг на турнира. И трите ни представители ще бъдат поставени в предстоящия жребий и ще влязат в битка за класиране в груповата фаза на Лига Европа. “Левски” има най-висок коефициент от българските отбори – 25.400, “Литекс” и ЦСКА имат съответно 15.900 и 15.400, но също попадат в групата на поставените.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!