“Левски” продължава напред в Лига Европа след 5:2 срещу “Калмар”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
604

"Левски" победи с 5:2 шведския "Калмар" в среща от третия предварителен кръг на Лига Европа и след 1:1

преди седмица се класира за следващия кръг. По два гола за победата отбелязаха Гара Дембеле и Исмаил Иса. Петия гол бе дело на Даниел Младенов.

Сините откриха резултата още в 12-ата минута, след попадение на Гара Дембеле. Дарко Тасевски направи добър пробив и намери непокрития Дембеле на отлична позиция, а централния нападател не сгреши.

В 32-ата минута Даниел Младенов вкара с глава за 2:0 за “Левски” след като Дембеле успя да отвори пространство в шведската защита. При този резултат приключи първото половреме

През втората част сините заиграха по-дефанзивно, в по-бавно темпо и атакуваха главно чрез контраатаки. В 70-ата минута Гара Дембеле отбеляза второто си попадение в мача, като с глава увеличи преднината на “Левски” след центриране на Веселин Минев. Малко след това на мястото на Дембеле в игра се появи Исмаил Иса, а Мариян Огнянов влезе вместо Дарко Тасевски.

В последните 10 минути играчите на “Левски” се разконцентрираха и в две последователни атаки “Калмар” успя да върне два гола. Точни за скандинавците бяха Йохансон в 81-ата минута и Израелсон в 83-ата.

Привържениците на отбора преживяха няколко тревожни минути, но в продължението на срещата Исмаил Иса успокои феновете на “Георги Аспарухов” с гол отблизо. Удар на Жоазиньо срещна гредата, а нападателят успя да вкара отскочилата топка в мрежата. Секунди преди края на мача Иса оформи й крайното 5:2 като засече с глава центриране на Младенов с красив плонж в наказателното поле на съперника.

В 14:30 часа в петък трите български отбора ще разберат съперниците си в следващия кръг на турнира. И трите ни представители ще бъдат поставени в предстоящия жребий и ще влязат в битка за класиране в груповата фаза на Лига Европа. “Левски” има най-висок коефициент от българските отбори – 25.400, “Литекс” и ЦСКА имат съответно 15.900 и 15.400, но също попадат в групата на поставените.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!