Tрети гол за Бербатов в два мача за „Фулъм“

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
661

Българският нападател на „Фулъм" Димитър Бербатов

отбеляза гол и във втората

контрола на лондонския клуб от предсезонната подготовка на отбора. Нашият сънародник се разписа от дузпа при успеха на “котиджърс” с 3:1 над Лига Депортива Алахуелензе във втория мач от турнето на лондончани в Коста Рика. Бербатов вкара две попадение при успеха 3:0 над „Картахинес” в първата среща на тима.

Във втория двубой Бербо си партнираше в атаката с Брайън Руис, който излезе срещу родния си клуб.

След нулево първо полувреме на мокрия терен в Коста Рика, Стийв Сидуел даде преднина на англичаните с попадение в 62-ата минута. Той се извиси над всички в наказателното поле на домакините и засече центриране от корнер на Киърън Ричардсън. 10 минути по-късно обаче костариканците стигнаха до изравняване, след като Гевара бе изпуснат в наказателното поле и с прецизен удар покрай Стекеленбург.

Радостта на домакините обаче трая само седем минути. Александър Каканиклич бе съборен в наказателното поле, а Бербо с хладнокръвно изпълнение от бялата точка направи 2:1. Малко след попадението си българинът бе заменен от Трота.

Крайното 3:1 за „Фулъм” оформи играещият срещу родния си клуб Брайън Руис.

Костариканският нападател преодоля технично защитник на „Ла Лига”, навлезе в наказателното поле и с мощен удар прати топката в мрежа. След попадението си Руис не се зарадва в знак на признателност към родния си клуб.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!