0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1440

България не спира да марширува из

Световната лига!

Юнаците на Камило Плачи стартираха триумфално – 3:1 срещу домакина Аржентина във финалите. Преди няколко седмици победихме “гаучосите” на наша земя в предварителната група. Сега отново показахме кой диктува волейболната мода.

5000 зрители в зала “Естадио Истас Мавинас” ръкоплясаха неистово, гледайки драмата. Започнахме ги с 28:26. Геймът беше напълно равностоен, накрая трябваше да се показват здрави нерви.

Втората част на мача премина в същия дух. И отново накрая триумфираха българските юнаци – 25І23. Едва в третия гмей Аржентина се съвзе. Това беше и най-лесно завършилата част. Нашите отстъпиха с 20:25, но това бе и едиственото отпускане на бандата на Плачи.

В четвъртия гейм българите изоставаха в началото, наваксаха и триумфираха! Отново 25:23! Сега е ред на Италия. Тази нощ в 3 часа ще се срещнем с “адзурите”. Победим ли и тях, никой не може да ни отнеме първото място и участието на полуфинал. Загубим ли, трябва да чакаме последния мач между италианци и аржентинци.