Шофьори и природозащитници в сблъсък в Лондон (видео)

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
80

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Лондон разгневени шофьори влязоха в разправа с природозащитници, които отново блокираха ключови пътища.

Полицията съобщи за 38 арестувани екоактивисти срещу климатичните промени от кампанията “Изолирайте Британия” край входа на тунела “Блекуол”, който е една от най-оживените връзки между Северен и Южен Лондон под река Темза. Блокирани бяха също моста Уондсуърт и две ключови крътовища.

Жена шофьор е тръгнала да се саморазправя с протестиращите, заявявайки, че бърза да посети 81-годишната си майка, която е в болница, наричайки протестиращите “егоисти”. На моста Уондсуърт са заснети шофори, които издърпват от платната насядалите протестиращи.

Министрите планират да дадат на полицията още по-големи правомощия за справяне с блокиращите ключови пътни артерии към и около Лондон. Миналия месец правителството спечели съдебно разпореждане във Върховния съд, с което се предупреждават протестиращите срещу климатичните промени, че могат да бъдат вкарани в затвора, ако продължават с блокирането на околовръстния път на столицата.

Кампанията “Изолирайте Британия” настоява правителството да осигури изолация на 29 милиона домове за зимата на Острова.
bnr.bg