Позор! И Черна гора се подигра с “лъвчетата” на България

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
837

Черна гора се оказа поредният национален отбор подиграл се с България и след победно 1:0 над родните "лъвчета", почти ни изхвърли от борбата за еврофиналите.

След резилът срещу Англия преди броени дни – 0:4, сега и черногорците ни направиха за смях и то на стадион “Васил Левски” в София.

Четата на Мъри Стоилов е на дъното в своята евроквалификационна група и след само два изиграни мача се отдалечи сериозно от терените на Полша и Украйна. Каквото и да се каже за срамната и позорна загуба ще бъде малко.

Най-красноречиви и обективни за играта на националите ни бяха феновете, които изпратиха Мъри и компания с освирквания и поискаха оставките на Стоилов и Наско Сираков.

Родните национали бяха по-активни през първото полувреме, надиграха своя съперник, създадоха половин дузина положения, но с лека ръка ги пропуснаха и логично бяха наказани от Зверотич в 36-ата минута.

През второто полувреме “лъвчетата” се лутаха и така и не успяха да пробият бетона на гостите, които много правилно се защитаваха и не дадоха никакви шансове на българите. Националите ни бяха трагични в опитите си да вкарат гол, като на моменти изпадаха и в комични ситуации.

Гостите от Черна гора не показаха кой знае какъв футбол, но заложиха на отборна игра, здрави единоборства, стабилна защита, подвижна средна линия, страховити контри и заслужено си взеха победата.

България започна атакуващо мача и притисна сериозно гостите в собствената им половина. В 3-ата минута Ивелин Попов проби през центъра на черногорската защита и се опита хитро да изведе Димитър Рангелов, но в последния момент Баша пресече паса и предотврати опасността.

Последваха два удара на Попето, но Божович спаси. Малко по-късно Димитър Рангелов пое топката в центъра, напредна и шутира от около 25 метра, но в аут. Черногорците бяха плътно прибрани в собствената си половина и разчитаха на бързи контраатаки чрез Вукчевич и Вучинич.

В 21-ата минута гостите пропуснаха да вкарат, след като четирима черногорци се откъснаха срещу двама наши защитници, но за щастие Вучинич не успя да засече топката в мрежата на Михайлов.

Малко по-късно Димитър Рангелов с глава прати топката в гредата, за да дойде 36-ата минута, когато гостите ни наказаха и вкараха. Зверотич намери от воле топката от около 30 метра и успя да опъне мрежата ни, въпреки че Михайлов леко успя да отклони коженото кълбо, което се чукна и в дясната греда, но влезе във вратата ни за 0:1.

Грешка на защитата ни, която позволи на Зверотич да стреля и на Михайлов, който не се намеси подобаващо. Черногорците продължиха да бъдат по-дейни и можеха да вкарат втори гол.
Вучинич се измъкна отляво и за миг се озова на чиста позиция за удар, но се засуети и Илиян Стоянов го блокира. Това предизвика първите възгласи “Оставка”.

Гостите започнаха с голово положение и второто полувреме, когато Джалович не успя да вкара от малкото наказателно поле. Българите се опитаха да изравнят и хвърлиха всичко в атака, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение.

В 60-ата минута Георги Пеев центрира остро в наказателното поле на Черна гора, но Младен Божович улови топката. Десет минути по-късно националите ни поискаха дузпа, след като топката срещна ръката на черногорски защитник, но съдията даде знак играта да продължи.

В 74-ата минута Валери Божинов проби по крилото и се опита да намери Домовчийски в наказателното поле, но отново Божович демонстрира класата си. До края България натискаше, но нямаше никаква идея как да вкара.

Две минути преди края Мартин Петров нацели напречната греда при технично изпълнение от пряк свободен удар и това бе всичко. Така националите ни записаха нов резил и се отдалечиха от еврофиналите.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!