Катастрофа: Аржентина би бездушна България

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
2021

България записа тежка загуба с 0:3 гейма (25:17, 25:22, 25:22) от Аржентина във втория си мач от финалната фаза на волейболната Световна лига.

Без емоция, дух и без характер, който сме свикнали да показват”трикольорите”, възпитаниците на Радостин Стойчев изглеждаха напълно изгубени на игрището и не само че не успяха да се противопоставят на лидера в нашата група “Е”, но бяха абсолютно надиграни от далеч по-младия и неопитен състав на “гаучосите”.
Така “лъвовете” на практика загубиха почти всички реални шансове да се класират за полуфиналите на Световната лига. Само чиста победа утре над Италия и чудо в развитието на останалите два мача в нашата група – Полша – Италия и Аржентина – Полша ни оставя някакви съвсем минимални шансове.
Днешният двубой, който се игра пред около 4000 зрители в зала “Ерго Арена” в Гданск, започна равностойно и българите успяха да поведат с 8:7 на първото техническо прекъсване. Стабилното посрещане на аржентинците и отличният начален удар обаче им позволиха да дръпнат със сериозна преднина на второто такова – 16:12.

Постепенно разликата се увеличаваше и стигна до седем точки при 20:13. Разколебаната игра на Цветан Соколов и грешките в нашето поле улесниха значително задачата на “гаучосите”, които не срещнаха никаква съпротива и затвориха гейма с убедителното 25:17.

Традиционно силната блокада на “трикольорите” не успя да противодейства успешно на ефективната атака на аржентинците и особено на Факундо Конте, който и през втората част продължи да затруднява максимално българската защита.
След 8:5 и 16:13 съперникът продължи да доминира и въпреки опитите на Радо Стойчев да промени играта на нашите, грешките продължиха да се трупат на сметката на Матей Казийски и компания. Възпитаниците на Хавиер Вебер продължиха да играят далеч по-технично и интелигентно и доведоха и тази част до успешен за тях край – 25:22.
Загубата и на втория гейм не успя да надъха достатъчно “лъвовете”, които изглеждаха напълно изгубени на полето. След 4:1 в полза на аржентинците, на сервис застана Матей Казийски, който с мощен начален удар успя да стопи преднината и дори да поведем с 5:4.  Първото техническо прекъсване бе в наша полза – 8:5, но след него съперниците ни успяха да ни догонят и дори да поведат с 16:14. Аржентинците отново не изпуснаха лидерството до края на срещата и закономерно стигнаха до успеха с 25:22 и 3:0.
Най-резултатен за българския тим бе Цветан Соколов с 12 точки.  За Аржентина 13 отбеляза Федерико Перейра, а топреализатор на мача стана съотборникът му Конте с 19.
Двубоят бе решаващ за класиране на полуфиналите. След тази загуба шансовете България да продължи в следващата фаза остават минимални, а Аржентина се класира за полуфиналите в турнира, където ще играе срещу Русия или Бразилия. В първия си мач снощи България спечели една точка срещу домакина Полша, но загуби с 2:3 гейма.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!