Изненадващи развръзки в квалификациите за Шампионската лига

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
731

Третият квалификационен кръг на Шампионската лига приключи с някои изненадващи резултати в реваншите.

След тези развръзки един от фаворитите за място поне в груповата фаза “Фенербахче” се раздели с надпреварата, а холандският “Аякс” едва намери място в плейофите.

Сред изненадващите отпаднали са още “Селтик”, отстранен от португалския “Брага”, и “Динамо” (Загреб), отпаднал от молдовския шампион “Шериф” (Тираспол).

Най-голямата изненада безспорно беше  Истанбул. “Фенербахче” имаше нужда от нулево равенство срещу швейцарския “Йънг бойс”, за да се класира за плейофите. Първият мач в Берн завърши наравно 2:2.

“Фенерите” обаче загубиха неочаквано с 0:1, а попадението за швейцарците отбеляза Анри Биенвеню в 40-ата минута. Гостите пропуснаха много положения, а задачата им беше улеснена от червения картон на Мирослав Щох в 53-ата минута.

“Аякс” също имаше доста проблеми в мача си с ПАОК, но поне продължи в следващата фаза. Двубоят в Солун завърши наравно 3:3 и след 1:1 в Амстердам миналата седмица холандците се класираха.

Виейриня даде преднина на солунския клуб в началото на първото полувреме, но след това “Аякс” отбеляза три. В началото на втората част звездата Луис Суарес и Сим де Йонг обърнаха резултата в рамките на три минути, а когато Расмус Линдгрен вкара третото попадение в 55-ата изглеждаше, че мачът е решен.

Димитрис Салпингидис обаче намали в следващата атака на ПАОК, а Владимир Ивич вкара за 3:3 малко преди края и направи финалните минути на мача изключително напрегнати за “Аякс”.

“Динамо” (Загреб) пък отпадна изненадващо от “Шериф” (Тираспол) след изпълнение на дузпи. И двата мача завършиха по 1:1,  а при дузпите българският вратар на молдовците Владислав Стоянов се превърна в герой, спасявайки три удара, но и самият той пропускайки една дузпа.

Шотландският “Селтик” също се прости с турнира, въпреки че победи в реванша португалския “Брага” с 2:1. В първата среща “детелините” бяха загубили с 0:3.

Всички резултати от Шампионската лига: (В скоби е общият резултат от двата мача. С по-тъмен шрифт са отборите, продължаващи напред.)

ХИК (Финландия) – “Партизан” (Сърбия) 1:2 (1:5)
“Зенит” (Русия) – “Униря” (Румъния) 1:0 (1:0)
ФК “Копенхаген” (Дания) – БАТЕ “Борисов” (Беларус) 3:2 (3:2)
“Жилина” (Словакия) – “Литекс” (България) 3:1 (4:2)
“Базел” (Швейцария) – “Дебрецен” (Унгария) 3:1 (5:1)
“Лех” (Полша) – “Спарта” (Чехия) 0:1 (0:2)
“Фенербахче” (Турция) – “Йънг бойс” (Швейцария) 0:1 (2:3)
“Ред бул” (Австрия) – “Омония” (Кипър) 4:1 (5:2)
“Гент” (Белгия) – “Динамо” (Украйна) 1:3 (1:6)
“Розенборг” (Норвегия) – АИК (Швеция) 3:0 (4:0)