ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ЧЕЛСИ! Аутсайдер вкара 5 гола на “Стамфорд Бридж”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
62

Челси претърпя първа загуба под ръководството на Томас Тухел. Лондончани отнесоха здрав бой от Уест Бромич – 2:5 на “Стамфорд Бридж”. Матеус Перейра и Робинсън вкараха по два гола, а Диан добави едно попадение за гостите, които заемат предпоследното място в класирането. Домакините играха повече от час с човек по-малко, а за тях се разписаха Кристиан Пулишич и Мейсън Маунт.

Челси повече в 27-ата минута. Маркос Алонсо изпълни пряк свободен удар, който се отби в гредата, а Пулишич се разписа при добавката. Малко след попадението обаче Тиаго Силва бе изгонен от игра заради втори жълт картон.

В края на първото полувреме Уест Бромич стигна до пълен обрат. Във втората минута на добавеното време Матеус Перейра прехвърли Менди за 1:1. При следващата атака Мат Филипс пък удари греда. Две минути след изравняването Перейра вкара втория си гол в мача, пращайки топката в близкия ъгъл на вратата на Менди.

В 63-ата минута Фърлонг центрира отдясно и Калъм Робинсън вкара с удар от въздуха. Пет минути след това Таунзенд подаде с пета към Диан, който направи резултата 1:4.

В 71-ата минута Мейсън Маунт се разписа с удар от близка дистанция след подаване на Тимо Вернер. В 91-ата Калъм Робинсън вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:5.