Барса бие и без Меси, вече е пред Реал

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
897

Барселона спечели тежкото гостуване на Атлетик (Билбао) с 3:1 и измести Реал (Мадрид)  от втората позиция в класирането на Примера дивисион. Дори и без контузената си суперзвезда Лионел Меси, каталунците не оставиха съмнение, че са по-класният отбор и заслужено стигнаха до трите точки.

Головете за тима на Пеп Гуардиола паднаха след почивката и техни автори станаха Сейду Кейта, Чави и Сержио Бускетс. За Атлетик точен бе Игор Габилондо в последната минута. Домакините обаче бяха значително отслабени след червения картон на Фернандо Аморебиета в 35-ата минута. Барса също завърши срещата в намалаен състав. Няколко минути преди последния съдийски сигнал Давид Вийя се ядоса на грубо влизане на Карлос Гурпеги и го удари, за което заслужено видя червения цвят.

Катедралата, както е известен стадионът на Атлетик, видя изключително напрегнат мач, в който домакините бяха готови на всичко, за да спрат Барса. Каталунците обаче не се притесниха от враждебната атмосфера и можеха рано-рано да поведат, но в 13-ата минута удар на Давид Вийя срещна гредата. Именно испанският национал направи няколко сериозни пропуска до почивката, а баските не мислеха да се предават и също се опитваха да стигнат до гол.

Двубоят стана много по-лесен за Барса след 35-ата минута, когато Фернандо Аморебиета получи директен червен картон за груб фаул срещу Андрес Иниеста. Фаулът бе в центъра на терена, но съдията прецени, че Аморебиета е действал прекалено агресивно и го прати под душовете.

С 10 човека Атлетик можеше да открие резултата в началото на втората част, но шутът на защитника Микел Сан Хосе срещна страничния стълб на вратата на Виктор Валдес. В 55-ата минута Максуел и Иниеста разиграха добре отляво, а Вийя изведе с едно докосване Сейду Кейта зад защитата на баските и халфът се разписа за 0:1. След този гол шампионите установиха тотален контрол върху мача и пропуснаха да решат всичко в своя полза след пропуски на Иниестс и Вийя.

В 74-ата минута отлично включилият се Максуел подаде на Чави и той удвои аванса на гостите. При този резултат интригата изглеждаше погребана, но Давид Вийя се постара да я върне. Нападателят удари без топка Гурпеги и беше изгонен. Това даде сили на баските да се вдигнат за финален щурм и в 90-ата минута Игор Габилондо намали след неуверена намеса на Валдес. Барса обаче не искаше да трепери и в ответната атака Бускетс с красив удар в горния десен ъгъл оформи крайния резултат.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!