Алонсо победи Ред Бул и стартира първи под прожекторите в Сингапур

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
721

Пилотът на Ферари Фернандо Алонсо успя да победи Себастиан Фетел и утре ще стартира първи в Гран при на Сингапур.

Германският пилот на Ред Бул не можа да се пребори с двукратния световен шампион в последната си бърза обиколка на “Марина бей” и ще потегли втори. Трети се нареди пилотът на Макларън Люис Хамилтън, който успя да изпревари съотборника си Дженсън Бътън. Топ пет допълни водачът в класирането Марк Уебър, който не успя да достигне до първа стартова редица.

Атаката на Фернандо от страна на Фетел стартира от седмо място, след като германецът допусна грешка преди това. Въпреки че се движеше с по-добро темпо от испанеца в първи сектор, до края на финалната си бърза обиколка не успя да задържи аванса си и загуби толкова важния на улично трасе полпозишън с 0.067 сек. На фона на страхотния успех за Нандо представянето на съотборника му Фелипе Маса беше съвсем различна история. Бразилецът получи повреда още в началото на първата част от квалификацията и ще стартира последен. Причината най-вероятно е в повреда в двигателя, който ще бъде сменен за утре.

Втората стартова позиция бе окупирана от пилотите на Макларън. Люис Хамилтън още веднъж успя да победи съотборника си Дженсън Бътън и ще потегли от трета стартова позиция. Водачът във временното класиране при пилотите Марк Уебър разочарова с представянето си днес и остана пети. Ветеранът на Формула 1 Рубенс Барикело се справи с пилота на Мерцедес GP Нико Розберг и ще стартира на позиция пред него от шесто място. Осми остана пилотът на Рено Роберт Кубица, който не успя да повтори силното си представяне в предишните квалификации. Топ десет допълниха седемкратният световен шампион Михаел Шумахер за тима на Мерцедес GP и пилотът на Заубер Камуи Кобаяши, който успя да изпревари завърналия се във Формула 1 съотборник Ник Хайдфелд, който при първото си участие за 2010 година се класира 15-и.

Маса не бе единственият пилот, чиято квалификация се оказа пълен провал. Компания днес му прави руският пилот на Рено Виталий Петров. Младата надежда на Русия се завъртя още във втората част и разби задното си окачване, което го извади от борбата за атака на топ десет. Квалификацията премина без сериозни инциденти.