“Тотнъм” и “Манчестър сити” откриха сезона в Премиършип с 0:0

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
586

"Тотнъм" и "Манчестър сити" завършиха 0:0 в първия мач за сезон 2010/2011 в английската Висша лига.

На стадион “Уайт Харт Лейн” в Лондон, четвъртият и петият от миналия сезон не успяха да излъчат победител и си поделиха по една точка на старта на първенството.

Въпреки нулевото реми, мачът бе динамичен и не липсваха положения и пред двете врати. Повече за изпуснатата победа трябва да съжаляват домакините от Тотнъм, които пропиляха редица чисти положения.  Само отличните намеси на вратаря на “Сити” Джо Харт, предотвратиха загуба за отбора му, който похарчи над 100 милиона паунда за нови играчи това лято.

През първото полувреме Дефоу, Крауч и Хъдълстоун пропиляха отлични позиции, а диагонален удар на Бейл срещна страничната греда.

След почивката “гражданите” станаха по-активни, но Райт-Филипс и Тевес нямаха шанс пред гола. В продължението на мача Емануел Адебайор имаше възможността да донесе трите точки на гостите, но бранителите на лондонския тим не позволиха това да се случи.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!