Стилиян Петров с гол за победата на “Астън вила” над “Уест хем”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
762

Стилиян Петров отбеляза второто попадение за победата на "Астън вила" с 3:0

над “Уест хем” в мач от първия кръг на Премиършип игран в Бирмингам днес. Петров се разписа с глава в 40-ата минута след като нахлу в наказателното поле на “чуковете” и ефектно засече центриране отдясно.

“Астън вила” започна много добре мача и още в 15-ата минута поведе след гол на Даунинг, който засече отбита от вратаря топка. В 40-ата минута Ашли Йънг центрира от десния фланг, а Стилиян Петров с глава вкара за 2:0. Това бе пети гол на българина в кариерата му в Премиършип. В 63-ата минута Олбрингтън проби отляво и върна към Милнър, който отбеляза третия гол в мрежата на “Уест хем”.

Отборът на Мартин Петров “Болтън” не можа да победи у дома “Фулъм” в дебюта на българина – срещата между двата отбора завърши 0:0. Двубоят мина под диктовката на домакините, но Петров и съотборниците му не можаха да помрачат дебюта на Марк Хюз начело на “Фулъм”. Българският национал можеше да вкара с хубав удар извън наказателното поле в 18-ата минута, но Стокдейл плонжира и спаси. С пропуски се отличиха Замора за “Фулъм” и Елмандер за “Болтън”.

Страхотен старт в Премиършип направи новака “Блекпул”. Тимът на Иън Холоуей надви с 4:0 като гост “Уигън”. Дебют за отбора направи бившия играч на ЦСКА Елиот Гранден, който игра 90 минути и направи силен мач, записвайки асистенция при третия гол. Дрруго ново попълнение в “Блекпул” – Марлон Хеъруд също се представи добре и бе в основата на успеха с двата си гола.