Юнайтед и Рейнджърс спукаха топката на “Олд Трафорд”.Sport.bg

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
808

Манчестър Юнайтед излезе с голяма част от резервите си за своя първи мач от тазгодишното издание на Шампионска лига и стигна само до скучно нулево равенство у дома срещу шотландския Глазгоу Рейнджърс.

Сър Алекс Фъргюсън заложи на експериментален състав и остави извън групата българина Димитър Бербатов, Неманя Видич, Патри Евра, Пол Скоулс, а сред стартовите 11 попаднаха Крис Смоулинг, Фабио да Силва и Уес Браун, както и завърналите се в състава Рио Фърдинанд и Уейн Рууни.

Гостите от Глазгоу откровено играха за 0:0, като петимата в защита бяха подкрепяни от четирима полузащитници и в крайна сметка задружните усилия на тима успяха да неутрализират атакуващите футболисти на Манчестър Юнайтед, които не бяха на обичайното си високо ниво.

През втората част тежка травма получи крилото на „червените дяволи” Луис Антонио Валенсия, който бе изнесен на носилка под овациите на зрителите.

Заради травмата на еквадореца главният съдия на мача Олегарио Бенкуеренса назначи шестминутно продължение, в което домакините можеха и да стигнат до успеха, но накрая точките бяха поделени.
Ето и съставите на двата тима, които започнаха първата среща от група „С” на Шампионската лига:

Манчестър Юнайтед: Кушчак – Фърдинанд, Браун, Смолинг, Фабио, Дарън Флетчър, Парк, Валенсия, Гибсън, Ернандес, Рууни;

Глазгоу Рейнджърс: МакГрегър – Вейр, Броадфут, Папац, Еду, Дейвис, Милър, Нейтсмит, Уитъкър, Бугера;

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!