0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
850

Бундестимът се изгаври брутално с

кариоките, преби ги с невижданото 7:1

Германия се изгаври с Бразилия по невиждан начин, побеждавайки със 7:1 в първа полуфинална среща на световното първенство по футбол, състояла се на стадион “Ещадио Минейрао” в Бело Оризонте.

Бундестимът откри резултата чрез Томас Мюлер, който засече центрирането на Тони Кроос от корнер. В средата на първата част германците сътвориха истинско футболно чудо, вкарвайки четири попадения на домакина на мондиала в рамките на шест минути.

Мирослав Клозе вкара рекорден 16-и гол на световни финали, изпреварвайки бразилската легенда Роналдо в листата на реализаторите за всички времена. Клозе се възползва от подаването на Мюлер.

После Тони Кроос заби два бързи гола в рамките на минута, оползотворявайки подаванията на Филип Лам и Сами Кедира. Имаше време и за самия Кедира да се разпише, но трябва да се отбележи, че Йозил се намираше в положение на тънка засада.

В началото на второто полувреме Бразилия се опита да върне интригата в мача, но Мануел Нойер спаси силните удари на Оскар и Паулиньо. Гаврата с домакините започна да придобива чудовишни размери, защото Андре Шюрле вкара шести гол за своите в 69-тата минута, а малко по-късно отново той реализира много красиво попадение. В последната минута Йозил пропусна сам срещу Сезар, а секунди по-късно Оскар вкара почетния гол за тима си.

Така Германия се класира по безапелационен начин на финала, нанасяйки най-тежката и срамна загуба в историята на бразилския национален отбор по футбол.

Автор: Друми Георгиев