Спорна дузпа реши драматичния сблъсък “Ливърпул” – “Лудогорец”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
525

Ливърпул. Ливърпул и Лудогорец завършиха при 2:1 на

митичния “Анфийлд” в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Българската агитка огласяше целия стадион с надъхващи викове и скандираше името на любимия си отбор, който с представянето си определно заслужи обичта им.

“Орлите” демонстрираха много стабилна игра и имаха много силно първо полувреме. Разградчани бяха стиковани в защита и с изключение на една или две ситуации, почти не позволиха на английския гранд да атакува. В офанзивен план момчетата на Георги Дерменджиев имаха няколко положения, които затрудниха домакините.

През първото полувреме имаше няколко спорни ситуации, при които английски играчи можеха да се сдобият с жълти картони, уви не беше такова решението на съдията.

Срещата започна спокойно и без сериозни опасности и пред двете врати. Първото сериозно положение дойде в 23-ата минута за Ливърпул, когато Марио Балотели стреля, защитник на българския шампион изби, топката попадна у Стивън Джерард, чийто силен изстрел беше отклонен от вратаря Борян. Малко по-късно тимът от Разград отговори мощно и почти се докосна до гола – превърналият се в герой Козмин Моци бе на път да стане светец и след центриране отдясно да вкара с глава, но топката не попадна във вратата. Силен изстрел на Абел Анисе дойде в 37-ата минута, но мина покрай левия стълб, а съвсем малко след това съдбата беше на страната на “орлите”, тъй като Лалана пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

В началото на втората част Манкийо пропусна прекрасна възможност за гол, след като излезе сам срещу Борян. В контраатаката на разградчани Жуниор Кайсара отправи изстрел към вратата, но Миноле спаси. Малко по-късно силен шут на Безяк профуча над напречната греда, а малко след това нацели и дясната греда.

Постоянството на английския гранд даде резултат чак в 82-та минута, когато невероятно атака на Марио Балотели завърши с гол във вратата на Борян и откриване за резултат 1:0.

Това попадение поуспокои домакините, а лудогорци се впуснаха в офанзива, без да имат какво да губят и чудото стана. Българският шампион доказа класата си в последната 90-а минута на мача, когато падна и изравнителният гол, дело на Дани Абало, който преодоля Миньоле и на празна врата вкара за 1:1, а родната публика на “Анфийлд” избухна в бурен екстаз.

В четирите минути добавено време, буквално в последните секунди на продължението глупава грешка на Александър Александров и неубедителна намеса на лудогорския страж доведоха до съмнителна дузпа. Така Стивън Джерард бе безкомпромисен и оформи крайното 2:1, като открадна заслужената с прекрасна игра точка на българския шампион на “Анфийлд”.

Съставите:

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Манкийо, Морено, Ловрен, Сако, Джерард, Хендерсън, Коутиньо, Стърлинг, Лалана, Балотели

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Кайсара, Ал.Александров, Моци, Минев, Дяков, Анисе, М.Александров, Марселиньо, Мисиджан, Безяк