Реал (Мадрид) триумфира над Милан в битката на титаните

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
689

Отборът на Реал (Мадрид) спечели с 2:0 дългоочаквания двубой от група "G" на Шампионската лига срещу Милан.

Този мач изправи един срещу друг двата най-титулувани отбора в света и може да се каже, че оправда очакванията за вълнуващ сблъсък. Все пак, домакините нанесоха своя удар в рамките само на две минути в началото на първото полувреме и това се оказа достатъчно, за да триумфират в мача. Роналдо откри резултата в 13-ата минута, а минута по-късно Йозил вкара второто попадение за “белия балет”.

Срещата започна любопитно, като зрител от трибуните изскочи на терена и трябваше да бъде изведен с помощта на стюардите. Реал имаше инициативата в началото на мача и след няколко добри атаки, в 13-ата минута тимът си спечели фаул на границата на наказателното поле. Роналдо застана зад топката и с прецизен удар я промуши през стената на “росонерите” и откри резултата. Още в следващата минута последва нова добра атака за домакините, Роналдо проби от ляво, върна към Йозил на точката на дузпата, който стреля без забавяне и след рикошет в тялото на Бонера, топката отново се озова във вратата за 2:0.

В тези минути отборът на Милан изглеждаше неузнаваем и трудно организираше атаки към Касийяс. За сметка на това “белият балет” продължаваше да атакува и първо в 16-ата минута Роналдо претендираше за дузпа, след съприкосновение със защитник в границите на наказателното поле, а в 23-ата минута пък Игуаин имаше чудесен шанс да стреля с глава от близо, но прати кълбото над вратата.

Едва в 26-ата минута Милан отправи първия си удар по посока на вратата на съперника, след като Дзамброта засече от воле една лошо изчистена топка, но ударът му премина до гредата. Постепенно италианците вдигнаха оборотите и последва страхотен удар от фаул на Пирло, който срещна гредата. В 34-ата минута пък Роналдиньо изведе отлично Зеедорф, който напредна в наказателното поле, но стреля над вратата. В края на полувремето пък Реал имаше три добри възможности, но Амелия на два пъти отрази опасни удари на Роналдо и Йозил, а Ди Мария от близо не успя да се възползва от лошо изчистване на Гатузо и прати топката над вратата.

Реал доминираше и в началото на втората част. В 52-ата минута, отлично центриране на Йозил бе засечено с глава от Игуаин, но Амелия отрази удара му. В 63-ата минута и Кедира пробва силата на своя изстрел, но доста неточно. В 71-ата минута Марсело направи чудесен пробив от ляво и върна към Роналдо, който обаче стреля покрай вратата. В 76-ата минута пък португалецът имаше възможност отново да стреля от фаул от подобна позиция, при която падна първия гол, но този път топката срещна стената, а след това при добавката Пепе не успя да уцели вратата.

През втората част Милан отново като че ли забрави да поглежда към вратата на Касийяс. Италианският тим създаде прекалено малко голови възможности. Една от малкото интересни атаки бе в средата на частта, когато Ибрахимович намери Пато в наказателното поле, но бразилецът не успя да обработи топката и да стреля. В 80-ата минута пък Пато пусна хубав пас към Ибра, но и шведът не успя да засече топката във вратата. Две минути по-късно Робиньо отправи хубав удар по посока на Касийяс, но стражът бе на мятото си.

В крайна сметка срещата завърши с успех на домакините, които продължават да водят еднолично в класирането в групата с актив от 9 точки. Милан пък остава на второто място с 4 спечелени точки до момента.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!