Матеус с втора победа начело на “трикольорите”

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
648

България победи с 2:0 Саудитска Арабия в контролна среща, играна на едно от помощните игрища на стадион "Ататюрк" в Истанбул.

Организацията на двубоя бе меко казано скандална. Мачът се проведе на тренировъчно игрище, а за капак на всичко двете полувремена се играха с различна марка топка.
Срещата започна доста равностойно и през първите 20 минути така и не се стигна до опасно положение пред една от двете врати. Постепенно “трикольорите” овладяха центъра на терена, а с това дойдоха и първите положения.
Така се стигна до 39-ата минута, когато Ивелин Попов проби отлично от ляво и пусна топката към Рангелов, който от голлинията откри резултата.
Малко преди почивката най-добрият на терена Валери Домовчийски направи 2:0 с хубав удар от границата на наказателното поле.
През второто полувреме нищо на терена не се промени. Въпреки че темпото на игра значително спадна, “трикольорите” бяха по-можещият отбор на терена. Футболистите на Саудитска Арабия пък заложиха на грубостите, които поизнервиха националния ни селекционер Лотар Матеус.
В 69-ата мунута се получи и най-доброто положение за нашия отбор през второто полувреме. Тогава Димитър Рангелов остави топката за Валери Домовчийски, който стреля към вратата. Ударът на нападателя на Херта обаче срещна левия страничен стълб.
След почивката Лотар Матеус пусна в игра Макриев, Благо Георгиев, Георги Пеев и Николай Бодуров, които не успяха да променят нищо на терена.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!