Ман Сити спря головата машина Челси след уникален пробив на Тевес

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
816

Манчестър Сити спря непобедимия до този момент във Висшата лига отбор на Челси, надделявайки на своя "Сити ъф Манчестър" с 1:0 над миналогодишния шампион.

Уникален гол на Карлос Тевес, дошъл след пробив, който започна от центъра, донесе трите точки на домакините. Загубата бе първа за Челси от началото на сезона, като възпитаниците на Карло Анчелоти, които до този момент можеха да се похвалят със забележителната голова разлика 21:1 в шампионата, за първи път през тази кампания не успяха да се разпишат. Това е и трета поредна победа на Мачестър Сити над Челси.

Роберто Манчини бе засипан преди началото на този двубой от кадрови проблеми, засягащи основно дефанзивната линия на “гражданите”. Майка Ричардс и Уейн Бридж  не успяха да се възстановят за днешния сблъсък, а Жером Боатенг и Джолиън Лексът, които бяха контузени, попаднаха в групата, но останаха на резервната скамейка. Така, 19-годишният Дедрик Боята започна като титуляр. За Челси големите отсъстващи бяха Франк Лампард, заменен от новото попълнение Рамиреш, както и Саломон Калу. Сред титулярите обаче се завърнаха капитанът Джон Тери и Никола Анелка.

В 27-ата минута Флоран Малуда преодоля изключително лесно върналия се в защита Тевес, центрира в наказателното пое, където Алекс отклони към Бранислав Иванович, който стреля с глава, но ударът му срещна напречната греда, след което добавката на сърбина не бе особено успешна и  топката бе уловена от Джо Харт. Други голови положения липсваха през това равностойно първо полувреме, в което се водеше сериозна битка в центъра на терена. По този начин възпитаниците на Карло Анчелоти за първи път през този сезон се прибраха в съблекалнята, без да отбележат гол в първото полувреме на някой от своите мачове в Премиър лийг.

Десет минути след подновяването на играта дойде и първото по-чисто положение в полза на домакините, след като Давид Силва стреля опасно от малък ъгъл, но Петер Чех спаси. В 59-ата минута обаче нямаше кой да спре капитанът на “гражданите” Карлос Тевес, който с уникален пробив, започнал от центъра на терена, стигна до наказателното поле на Челси и с хубав диагонален удар, който мина между краката на Алекс и рикошира в десния страничен стълб, откри резултата. До края на двубоя Челси така и не успя да създаде сериозна опасност пред Джо Харт, освен един удар с глава на Алекс, а мениджърът на лондончани Карло Анчелоти дори си позволи да замени голмайсторът от минния сезон Дидие Дрогба, както и да включи в игра дебютантът Джошуа МакЕкран.

Шампионите останаха на върха в Премиър лийг въпреки загубата, докато Манчестър Сити се изравни поне за малко по точки с Арсенал и Манчестър Юнайтед, преди останалите мачове от кръга.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!