Луда е-МОЦИ-я! Лудогорец е в групите на Шампионска лига!

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
704

Лудогорец се класира за груповата фаза

на Шампионската лига. Българският шампион стори това по възможно най-драматичния начин. Лудогорец отстрани Стяуа след 1:0 в редовното време (първата среща в Букурещ завърши при същия резултат, но в полза на Стяуа) и 6:5 след изпълнение на дузпи. Героят за Лудогорец в този мач бе Козмин Моци, който спаси две дузпи изпълнени от футболисти на Стяуа. Лудогорец изравни общия резултат в двата мача след гол на Вандерсон в 90-та минута. В края на второто продължение вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Фернандо Варела, който бе излязал сам срещу него. На вратата на Лудогорец застана Козмин Моци. Румънският футболист спаси ударите от бялата точка на Пол Първулеску и Корнел Ръпа и по този начин класира Лудогорец за груповата фаза на Шампионската лига!

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи две промени в стартовия си състав, като пусна на мястото на Юнес Хамза – Роман Безяк, а Фабио Ешпиньо смени Христо Златински. Извън групата на Лудогорец останаха защитниците Александър Александров, Браян Ангуло и Жуниор Кишада.

Старши треньорът на Стяуа Константин Гълка също направи две промени в своя състав, като на мястото на наказания Алесандру Кипчиу започва Клаудиу Кешеру, а Кристиан Танасе влиза на мястото на Николае Станчиу.

Първото полувреме бе изострено с положения и пред двамата вратари, като нито един от двата отбора не успя да вземе преимущество за по-голям период. В заключителните минути на първото полувреме Лудогорец изпусна най-чистото си положение за този период от мача, като Мисиджан не успя да засече топката и да я изпрати във вратата на Арлаускис.

Старши треньорът на Стяуа Букурещ Кристиан Гълка рискува с включването в титулярния състав на не напълно възстановения Кристиан Танасе, който получи контузия още в 3-та минута и се наложи да бъде сменен няколко секунди по-късно от Николае Станчиу.

Първата сериозна опасност в срещата бе в 7-та минута, когато Лучиан Сънмартян подаде към Клаудиу Кешеру, който бе оставен непокрит от удобна позиция, но за късмет на Лудогорец стреля неточно в аут.

Лудогорец организира скоростна атака в 15-та минута. Жуниор Кайсара центрира в наказателното поле на Стяуа, топката стигна до Михаил Александров, който стреля, но Гиедриус Арлаускис спаси.

Минута по-късно Клаудиу Кешеру пробва далечен удар по посока на вратата на Лудогорец, но Владислав Стоянов улови топката без проблеми. В 18-та минута след центриране в наказателното поле на Лудогорец се получи неразбирателството и топката стигна до Адриан Попа, който обаче стреля слабо и Владислав Стоянов спаси. Клаудиу Кешеру стреля опасно от фаул в 20-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут. В 21-та минута Лучиан Сънмартян направи отличен пробив, като премина няколко футболисти на Лудогорец, след което от чудесна позиция стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Лудогорец бе близо до това да поведе в резултата в 32-та минута, когато Фабио Ешпиньо стреля опасно от фаул, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Арлаускис, но вратарят се разтегна и спаси. Три минути по-късно Михаил Александров центрира в наказателното поле на Стяуа, след което Роман Безяк засече топката с глава, но тя премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Арлаускис.

Най-чистото положение за Лудогорец през първото полувреме бе в 43-та минута, когато Михаил Александров пусна отличен пас към Върджил Мисиджан, който обаче не успя да засече топката и да я изпрати във вратата на Арлаускис и тя излезе в аут.

През второто полувреме отборът на Лудогорец тръгна много по-масирано в атака. Футболистите на Георги Дерменджиев имаха голямо надмощие след 60-та минута на срещата, когато натикаха своя съперник в половината му.

Лудогорец организира много добра атака в 47-та минута, когато Жуниор Кайсара центрира перфектно в наказателното поле на Стяуа, където Върджил Мисиджан стреля с глава, но над напречната греда в аут. Минута по-късно Михаил Александров опита изненадващ удар, но Арлаускис внимава и спаси.

Фен нахлу на терена на стадион „Васил Левски” в 53-та минута.

Най-опасното положение пред вратата на Лудогорец през второто полувреме бе в 64-та минута, когато Лучиан Сънмартян центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, където Шукала стреля с глава, Владислав Стоянов спаси, а след това топката срещна левия стълб на вратата на домакините.

Лудогорец постепенно увеличи натиска върху съперника. В 67-та минута Светослав Дяков се опита да изненада Арлаускис с далечен удар, но вратарят спаси. Седем минути по-късно Светослав Дяков стреля от границата на наказателното поле на Стяуа, но Арлаускис спаси. Последва нова атака за Лудогорец в 75-та минута. Йордан Минев направи добър пробив, след което стреля от около 22 метра, но Арлаускис спаси.

Лудогорец организира перфектна атака в 76-та минута, когато Роман Безяк направи двойно подаване с Марселиньо, който бе изведен в наказателното поле на Стяуа. Бразилецът се опита да стреля, но ударът му бе блокиран от Варела и Препелица, които се хвърлиха в краката му и Арлаускис спаси без проблеми.

Лудогорец пропусна идеална възможност в 84-та минута, когато Дани Абало се възползва от грешка на Първулеску, след което подаде към Марселиньо, но той стреля много неточно в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 с гол в 90-та минута. След центриране в наказателното поле на Стяуа, топката бе избита и попадна във Вандерсон, който с удар от въздуха препарира Арлаускис и прати топката във вратата му.

В заключителните секунди на добавеното време на срещата Вандерсон можеше да вкара втори гол, но защитата на Стяуа се справи със ситуацията и изчисти топката в прени позиции.

Така редовното време завърши 1:0 за Лудогорец. Първата среща в Букурещ бе спечелена от Стяуа с 1:0 и по този начин се стигна до продължения.

Лудогорец имаше надмощие през първото продължение и създаде няколко сериозни опасности пред вратата на Стяуа. В 92-та минута Фабио Ешпиньо центрира от корнер в наказателното поле на Стяуа, след което Козмин Моци стреля с глава, но Арлаускис извади топката от под гредата и изби в нов ъглов удар. Юнес Хамза пробва далечен удар в 97-та минута, но Арлаускис спаси.

Съдията Ундиано Майенко спести втори жълт картон на Фернандо Варела, който извърши професионален фаул в центъра на терена срещу Марселиньо.

Фабио Ешпиньо изпробва удара си в 101-та минута, когато стреля от фаул, но изпрати топката над напречната греда в аут.

През второто продължение двата отбора играха доста позиционно и нито един не искаше да рискува.

В 119-та минута Фернандо Варела получи извеждащ пас зад отбраната на Лудогорец, след което бе фаулиран от Владислав Стоянов. Съдията Ундиано Майенко изгони вратаря на Лудогорец с директен червен картон, а на вратата застана Козмин Моци. Стяуа не успя да вкара от фаула, който имаше възможност да изпълни. Никулае Станчиу изпрати топката над напречната греда в аут.

Така се стигна до изпълнението на дузпи.

Козмин Моци изпълни първата дузпа за Лудогорец и бе категоричен като направи резултата 1:0. Кешеру вкара за Стяуа и изравни резултата.

Ударът на Вандерсон от бялата точка бе отразен от Арлаускис.

Козмин Моци обаче запази хладнокръвие и спаси удара от бялата точка на Първулеску.

Последваха точни удари на Юнес Хамза и Лукаш Шукала.

Жуниор Кайсара направи резултата 3:2 за Лудогорец, но Адриан Попа изравни – 3:3.

Марселиньо и Фернандо Варела бяха точни и направи резултата 4:4.

Светослав Дяков и Андрей Препелица на свой ред не сбъркаха и направиха резултата 5:5.

Фабио Ешпиньо вкара решаващата дузпа за Лудогорец и направи резултата 6:5.

Корнел Ръпа стреля в долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец, а Козмин Моци направи блестящо спасяване и по този начин Лудогорец се класира за първи път в своята история за груповата фаза на Шампионската лига.

Лудогорец – Стяуа 1:0 (6:5 след изпълнение на дузпи)

1:0 Вандерсон 90′