0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
199

Арсенал обърна 3:2 българския шампион в края в пореден луд мач

Лудогорец изигра поредния си вълнуващ мач в Шампионската лига и геройски загуби 2:3 английския гранд Арсенал. Българският първенец сензационно поведе на именития си съперник с два гола до 15-ата минута на Кафу и Кешеру, но “топчиите” се върнаха в мача до почивката чрез Джака и Жиру.

През второто полувреме разградчани можеха отново да поразят вратата на Арсенал, но Вандерсон пропиля два огромни шанса. Едва в 87-ата минута лондончани стигнаха до пълния обрат, благодарение на Месут Йозил, който вкара хеттрик във вратата на Лудогорец в първия мача между двата отбора.

Така тимът на Георги Дерменджиев остава на третото място в група “А” с точка след четири изиграни мача.

Българският първенец се надяваше да вземе реванш за тежката загуба преди две седмици в Лондон, където загуби 0:6 от “топчиите”. Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев направи две промени в състава в сравнение с онзи, който отнесе шест попадения на “Емирейтс”. На вратата застана Милан Борян, а на върха на атаката действаше Клауидиу Кешеру, който се намира в топ форма и вкарва гол след гол във вътрешното първенство.

В лагера на Арсенал мениджърът Арсен Венгер не спести никакви сили, макар през уикенда да предстои градското дерби с Тотнъм. Титуляри излязоха най-добрите в предни позиции, начело с Алексис Санчес, Месут Йозил и Оливие Жиру, които очаквано се развихриха в хода на двубоя.

В самото начало Лудогорец сякаш започна смутено и трудно излизаше от своята половина. Това обаче се оказа затишие пред буря. В рамките само на три минути между 12-ата и 15-ата разградчани шокираха Арсенал с два мълниеносни гола.

Първо Вандерсон със страхотно центриране от фаул намери в наказателното поле Кафу, който засече топката в опразнения далечен ъгъл на Оспина. Последва втори шокиращ удар за лондончани. Кафу счупи кръста на Дженкинсън по фланга и подаде на Кешеру, който отблизо заби топката в мрежата за 2:0.

Арсенал все пак бързо влезе в час и в 20-ата минута намали резултата. Йозил от аутлинията центрира за Джака, който остана непокрит и простреля Борян. При паса на германския национал обаче останаха съмнения, че топката е напуснала очертанията, но холандската бригада зачете гола.

“Топчиите” продължиха да владеят инициативата, въпреки че Вандерсон продължи да създава напрежение пред тяхната врата с коварни центрирания от корнери. В 42-ата минута Арсенал стигна и до изравнителен гол. Отлично центриране на Рамзи качи топката на главата на Жиру, който изпревари връхлитащия Борян и намери мрежата за 2:2.

След почивката темпото и емоциите на терена понамаляха, на фона на голвото шоу през първото полувреме. Арсенал се мъчеше да натисне в търсене на пълен обрат, но разградската защита действаше стабилно.

По подобие на първата част Лудогорец отново изигра добре ролята си на умряла лисица и пак в рамките на минути можеше на два пъти да вкара гол. В 63-ата великолепна контра изведе Вандерсон отляво в наказателното поле, но ударът му бе париран от Оспина.

Две минути по-късно отново Вандерсон се измъкна от защитата на Арсенал очи в очи с Оспина и пак колумбийският страж се намеси, за да предотврати трети гол в своята врата. Атаките на Арсенал пък не вървяха, както преди почивката.

Лудогорец – Арсенал 2:3