0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
105

Българинът разгроми Гофен и ще играе с победителя от Надал и Раонич
Най-добрият български тенисист Григор Димитров разби белгиеца Давид Гофен с 3-0 сета (6-3, 6-2, 6-4) и за първи път в историята българин ще играе на полуфинал на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът триумфира след 2 часа и 12 минути игра и е само на крачка от мача за титлата в Мелбърн.
Григор започна силно и бързо поведе с 3:0 гейма. Белгиецът успя да се съвземе и да изравни до 3:3. Следващите 3 гейма обаче бяха на сметката на българина, който спечели сета с 6:3.
В началото на втория сет двамата си размениха пробиви, впоследствие Гришо успя да удържи своя сервис, реализира още един пробив и затвори сета с категоричното 6:2.
Третата част бе по-равностойна, но решителен пробив на Гришо в седмия гейм му донесе победата в сета и мача.
Това е десети успех от десет мача за Димитров. След титлата в Бризбейн и класирането за 1/2 финалите в Мелбърн, той е най-успешният тенисист от началото на годината.
На полуфинала българинът ще се изправи срещу победителя от двубоя между Милош Раонич и Рафаел Надал.