Бербатов спечели българското дерби в Англия

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
865

Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов в състава си победи тима на Астън Вила със Стилиян Петров с 3:1

в среща от 25-ия кръг във Висшата лига, играна на “Олд Трафорд”.
Голмайсторът в първенството до момента – Бербатов, игра през целия мач за “червените дяволи”, а капитанът на националния ни отбор Стилиян Петров бе сменен в 75-ата минута от Габриел Агбонлахор.
Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата само 40 секунди след първия съдийски сигнал.
Вратарят Едвин ван дер Саар шутира топката силно в предни позиции, а Уейн Рууни я засече и я прати в мрежата на съперника – 1:0.
В 38-ата минута Патрис Евра нахлу в наказателното поле на Вила и опита късмета си с опасен изстрел, но Брад Фридъл бе на мястото си и предотврати опасността.
Пет минути преди края на първото полувреме Нани асистира на Димитър Бербатов, който стреля с глава, но неточно и коженото кълбо мина над целта.
В даденото от съдията едноминутно продължение на първата част Рууни се възползва от страхотно центриране на Нани в наказателното поле на бирмингамци и удвои преднината на домкините, вкарвайки втория си гол в мача – 2:0.
В 59-ата минута падна следващото попадение на “Театъра на мечтите”, но този път то бе във вратата на Юнайтед.
Стюарт Даунинг даде страхотен пас ниско по тревата за новото попълнение Дарън Бент, който намали преднината на противника, бележейки за 2:1.
Само четири минути по-късно обаче защитникът на манчестърци Неманя Видич получи пас от Уейн Рууни и от границите на наказателното поле вкара великолепен гол, с който оформи крайното 3:1.
Двайсет минути преди края на редовното време Ашли Йънг можеше да върне Астън Вила в мача, но изстрелът му от далечна дистанция разтресе напречната греда зад Ван дер Саар.
В 84-ата минута Димитър Бербатов бе много близо до отбелязаването на поредното си попадение с фланелката на “червените дяволи”, но нямаше късмет, след като от границите на вратарското поле не успя да намери очертанията на вратата.
В крайна сметка до нови голове така и не се стигна и Манчестър Юнайтед се поздрави със заслужен успех с 3:1.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!