0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
79

Националният ни отбор по футбол е само на точка след водачите в Група А
Българският национален отбор по футбол победи като домакин Холандия с 2:0 в среща, играна на националния стадион „Васил Левски“. Българският отбор изигра стабилен двубой, като в герой на мача се превърна Спас Делев, който вкара и двете попадения.

С победата България вече има 9 точки в актива си и е на трето място в Група А на квалификационната фаза за Световното първенство през 2018 г. Досега националният ни тим е изиграл 5 мача в квалификационния цикъл. Победите си натрупахме срещу Люксембург, Беларус и Холандия, докато срещу Франция и Швеция претърпяхме загуба.

Въпреки това България е само на една точка разлика от първите два отбора в класирането. Франция обаче е с мач по-малко. Холандия изостава със само 7 точи в актива си, Беларус с 2, а Люксембург с 1.
Спас Делев вкара първият гол в 5-ата минута, след като се възползва от неразбирателство между Де Лихт и Зут. Той пое топката на гърди, финтира вратаря и вкара своя първи гол с националната фланелка.

По-добрата игра продължи в следващите минути, като няколко пробива отдясно затрудниха гостите. В 20-ата минута Делев отново взриви трибуните. Този път той пое топката извън наказателното поле, финтира Де Лихт и със силен изстрел от 18 метра прати топката в долния ляв ъгъл на Зут.