0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1476

Феновете на домакините освиркваха

силно родния химн, като извадиха голям плакат с лика на Баба Ванга

Отборите на Армения и България играят при резултат 2:1 световната квалификация на почти пълния с 10 000 зрители стадион “Републикански” в Ереван. Феновете на домакините освиркваха силно родния химн, като извадиха голям плакат с лика на Баба Ванга. На него на английски и арменски пишеше: “Справедливостта ще бъде възстановена в Ереван, победата принадлежи на Армения!”. След грубо нарушение на Арцуманян срещу Миланов той получи жълт картон, но също така се контузи и бе заменен още в 12-ата минута от Алексанян. Владо Стоянов трябваше да показва рефлекс в 18-ата минута, когато изби удар на Йозбилиз в корнер. В 31-ата минута гол на Гъргоров бе отменен поради засада. Капитанът на “лъвовете” Ивелин Попов бе изведен отлично от Бадема в 36-ата минута. Останал сам срещу Березовски обаче Попето стреля в него. Минута преди края на първата част Николай Бодуров фаулира Йозбилиз на границата на наказателното поле, а Феликс Брих даде червен картон на българския бранител. Играчът на Спартак (Москва) сам застана зад топката и с отлично изпълнение на пряк свободен удар не остави шансове на Стоянов и резултата стана 1:0. На почивката Любослав Пенев не направи смени, а Светослав Дяков бе върнат централен защитник. Още в първите секунди на втората част Гъргоров изпусна да изравни. Силен удар на Мхитрян в 48-ата минута профуча над горната греда на Стоянов.