Борбата с демографската криза трябва да е основен и национален приоритет

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
0

          Основният проблем на България е, че се топим и изчесваме. Всички мерки и действия следва да са насочени в посока опазване на нашата нация и националност. Всяка политика трябва да бъде измервана спрямо тази основна цел и ако не обслужва гореописаните или вреди не следва да бъде следвана. Пример за такова политическо решение е приемане на еврото.

България вече е една тъжна картинка по отношение на демографското положение, от 9 млн. само преди 30 години, вече сме близо 5млн. души. Има вече напълно обезлюдени села, а тези, които са останали имат средно по 300 души в тях. Само след 10 години почти всички села ще са напълно обезлюдени и ще започне топенето на малките градове. Хората отиват в чужбина, тези, които остават просто не правят деца. Средно всяка двойка следва да има поне по три деца, които да останат в България, за да може да се спасим. Това категорично не се случва.  Много жалко, да обезлюдим това райско кътче, на което има от всичко и то по много.

Защо това не е национален приоритет? Следва се теорията, че хората следва да са достатъчно финансово осигурени, за да правят деца. Това не е вярно! Хората сега са много по-богати от тогава, когато сме били 9 млн. души. Появява се усещането, че всичко възможно се прави и то системно за нашето унищожение. Например, приемане на еврото в България? Какви ще са ползите за демографията на България? Това следва да е едно от разясненията преди рефендума, за които всички се борим. Видно е, че това допълнително ще влоши нашата демографска криза и повреди цялата ни националност.

Нека бъдем обективни, след приемане на еврото, контролът на държавата ни отива изцяло в ръцете на Европейската Централна Банка(ЕЦБ). Каква националност и идентичност ще имаме след като ще се обезсмислят повечето институции в България, включително и нашия парламент?!  А относно демографията, това ще е пагубно, защото, когато валутата ти е обща с другите държави, нямаш граници. Въпреки всички празни приказки за борбата със спекулата, цените ще станат същите като тези останалата част на Европа. Това все пак е пазар, а няма по-силен от пазара. Цените ще са равни на тези в индустриалните гиганти на Европа, Франция и Германия. Доходите няма как да са същите, защото не можем да правим мерцедеси като германците и да печелим от тяхната добавена стойност.

А дори и да достигнем това ниво, ние ще сме като мухи в буркан, защото парите ни ще са в ръцете на нашите конкуренти. Масово хората ще заминат на запад, за да могат да си позволяват същите стоки и услуги, но с по-висок разполагаем доход. А последният пирон в ковчега на България ще бъде падането на визите за Америка. Тези, които не са отишли в развитата част на Европа ще заминат за Америка.

В случай, че искаме да се индустриализираме и да се спасим като нация, следва да имаме наша валута, която ние сами да контролираме. В случай, че искаме да стимулираме износ да я обезценим, а когато решим, че искаме по-висока покупателна способност извън България да и вдигнем стойността. Това може да стане ако постепенно се освободим от валутния борд и въведем златен стандарт за нашия български лев. Все пак борда е един финансов инструмент който ние сме си избрали доброволно.

Имаме по-важни въпроси за решаване от това да мислим за обща валута със силните на деня. Все едно да отидеш с Илън Мъск на почивка, където той иска и да си делите разходите. Демографията е важна за България в момента, защото се топим и изчезваме. Важно е да се погрижим за нашата националност и нация, а приемане не еврото не е грижа, а унищожение или по-скоро до-унищожаване.

           

 

Николай Ников. Роден е през 1977г.
Учил е „Международен бизнес“ в лондонския филиал на Американския международен университет в Ричмънд (American International University) и „Застрахователен и Риск мениджмънт“ в Сити Юнивърсити (City University Business School) в Лондон. Има също и докторантура по Икономика и Управление от ЮЗУ Благоевград.
След динамична кариера в лондонското сити се завръща в България и до 2012 г. е развивал кариера в сферата на финансите. Също така е бил главен координатор в направление „Управление на мултинационални застрахователни програми“ към AIG, Европа (Великобритания), Лондон.
В момента разработва теории и преподава в областа на икономическите и бизнес науки. Също така, развива бизнес в област
та на индустриалното предприемачество.

 

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!