Уейн Руни се завърна и поведе Манчестър Юнайтед

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1149

Манчестър Юнайтед победи Рейнджърс с 1:0 в мач от петия кръг на Група "С" на Шампионската лига. В герой за англичаните на "Айброкс" се превърна Уейн Руни.

Английският национал вкара от дузпа, след като за него това беше първи двубой след контузията в глезена и скандалите около новия му договор. Димитър Бербатов игра до 76-ата минута.

Манчестър Юнайтед победи Рейнджърс с 1:0 в мач от петия кръг на Група “С” на Шампионската лига. В герой за англичаните на “Айброкс” се превърна Уейн Руни. Английският национал вкара от дузпа, след като за него това беше първи двубой след контузията в глезена и скандалите около новия му договор. Димитър Бербатов игра до 76-ата минута.

Двубоят започна вихрено за гостите и още в самото начало съдията Масимо Бусака не отсъди дузпа за спъване отзад срещу Бербатов. В 7-ата пък негов удар с глава попадна право в ръцете на вратаря. Първата сериозна възможност за домакините дойде в 16-ата минута. Кени Милър остана непокрит и с глава от малкия пеналт стреля покрай дясната греда на Ван дер Сар. Пет минути преди почивката пък Руни отправи удар с глава, който срещна напречната греда. Веднага след това Милър излезе сам срещу стража на Юнайтед и пропусна да даде аванс на отбора си преди почивката.

След нея Юнайтед притисна здраво своя противник. А с пропуски се отчетоха Руни и Бербо на няколко пъти. Гостите държаха инициативата, докато Рейнджърс се групираше отлично в защита и действаше на контраатака. В крайна сметка обаче в предни позиции възпитаниците на Уолтър Смит не успяваха да направят нищо. И така се стигна до 87-ата минута.

Фабио се опита да овладее топката с глава, когато Нейсмит го изрита в лицето. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка. А пък футболистът на Рейнджърс оспорваше явното си нарушение. С тежката задача се нагърби Уейн Руни. Нападателят беше непоколебим и преодоля МакГрегър за крайното 1:0. След като видя топката във врата, Руни беше като обезумял в радостта си от гола, като беше посрещнат на терена от нахлул фен на Юнайтед.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!