Сребро за Ваня Стамболова в Барселона

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1032

Ваня Стамболова спечели сребърен медал на 400 м с препятствия на 20-ото европейско първенство по лека атлетика в Барселона (Испания).

Нашето момиче се представи великолепно на финала в дисциплината и заслужено взе сребърното отличие, завършвайки на второ място, предаде Novsport.

Европейската ни шампионка на 400 метра от Гьотеборг 06 и бронзова медалистка в същата дисциплина от Световното в зала, което се проведе в Доха (Катар), прибави още едно отличие в кариерата си.

Златото спечели рускинята Наталия Антюх със страхотен резултат от 52,93 секунди. Ваня, която започна слабо бягането си тази вечер, но постепенно се изравни със съперничките си и остана зад Антюх. Стамболова завърши с резултат от 53,82, което е и национален рекорд за страната ни.

Бронзовото отличие стана притежание на Пери Шейкс Дрейтън (Великобритания) с 54,18 секунди.

Това бе 12-и медал за България от европейски първенства.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!