Грациите пишат история: България е световен шампион

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
2213

Българският ансамбъл по художествена гимнастика в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова написа нова страница в историята на българската художествена гимнастика на 31-то световно първенство, което завършва днес във френския град Монпелие.

Възпитаничките на Илиана Раева днес спечелиха златото във финала на три ленти и два обръча, бронза на пет топки, а снощи станаха трети и в многобоя.
Българските гимнастички имаха последен стартов номер на ленти и обръчи и перфектното им изиграване им донесе световната титла с оценка 27.400 точки, допълва БТА.
Това бе и последното съчетание на шампионата. След изпълнението цялата зала ги аплодира и стана на крака. На второ място е Италия с състав Елиза Бланки, Ромина Лаурито, Марта Панини, Елиза Сантони, Анжелика Савраюк и Андреа Стефанеску с 26.725 точки. Израел взе бронза с 26.675 точки. В този финала другите отбори направиха много грешки.
Рускините оплетоха лента и останаха едва шести. Италианките направиха грешка на финала, японските гониха обръч извън терена, а гимнастичките на Китай също сгрешиха.
В първия финал – на пет топки българките получиха оценка от 26.950 точки, след като изиграха перфектно съчетанието си и се класираха трети. Победител на този уред стана Русия в състав Уляна Донскова, Ксения Дудкина, Олга Илина, Алина Макаренко, Анастасия Назаренко и Наталия Пичушкина с 28.000 точки, пред световния шампион в многобоя Италия с 27.000 точки. Това бе най-успешното световно първенство за България в последните години със спечелените пет медала – един златен и четири бронзови на ансамбъла и на Силвия Митева.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!