Голямата четворка в мъжкия тенис стигна до полуфиналите в Торонто

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1536

Голямата четворка в съвременния мъжки тенис се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс"

в канадския град Торонто с награден фонд 2,43 милиона долара.

Водачът в схемата и шампион през 2005 и 2008 година Рафаел Надал (Испания) се справи трудно с германеца Филип Колшрайбер с 3:6, 6:3, 6:4. Колшрайбер стартира устремно и набързо поведе с 3:0, след което спечели първия сет. Във втората част испанецът се разигра. Той загуби само две точки при собственото си подаване и логично изравни резултата. В третия сет Надал стигна до решаващия пробив в седмия гейм и това се оказа достатъчно за успеха след 2 часа игра.

“Филип игра добре в началото, а аз допусках прекалено много грешки.Във втория сет сервисът ми тръгна отлично и това ми даде допълнително самочувствие да завърша мача на високо ниво”, коментира испанецът.

За място на финала Надал ще се изправи срещу защитаващия титлата си Анди Мъри (Великобритания). Поставеният под номер 4 Мъри се нуждаеше само от 69 минути за успеха с 6:2, 6:2 над Давид Налбандян от Аржентина. Така британецът, който търси първа титла през сезона, спря серията от 11 поредни победи на Налбандян, който се завърна на корта в началото на август след 4-месечно отсъствие заради контузия.

“Това беше един от най-силните ми мачове през годината, защото в последно време не показвах добро ниво. Този успех определено ми дава допълнителна увереност за срещите до края на турнира и за Откритото първенство на САЩ”, каза Мъри.

Бившият номер 1 Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите след драматичен успех над Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 5:7, 7:6(5) за 2:41 часа. Поставеният под номер 3 Федерер навакса изоставане от 2:5 в третия сет и взе реванш от Бердих за загубата на четвъртфиналите на “Уимбълдън” през юни.

“Трябваше да положа големи усилия, за да спечеля. Той пропусна няколко форхенда във важните моменти и това се оказа разликата в края. Започнах добре, във втория сет също имах своите възможности, но след това в един момент изглеждаше, че мачът ми се изплъзва. Доволен съм, че успях да стигна до обрат”, коментира Федерер, който е победител в турнира през 2004 и 2006 година.

Съперник на швейцареца за място на финала ще бъде вторият в схемата Новак Джокович от Сърбия. Шампионът от 2007 година нямаше особени проблеми срещу квалификанта Жереми Шарди от Франция и стигна до успеха с 6:2, 6:3 за 72 минути.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!