“Челси” и “Блекпул” започнаха впечатляващо в Англия

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
580

Шампионът "Челси" и "Блекпул" започнаха най-зрелищно новия сезон във Висша лига.

Сините от Лондон спечелиха с 6:0 срещу новака “Уест бромич” с хеттрик на Дидие Дрогба. Другият новобранец – “Блекпул”, направи мечтано завръщане в елита на английския футбол с 4:0 като гост на “Уигън”.

“Челси” изпитваше проблеми преди сезона, като загуби и двубоя за “Комюнити шийлд” преди седмица, но на сцената на първенството направи зрелищен старт. Още след като Флоран Малуда отбеляза първия гол в шестата минута, хората на Карло Анчелоти поеха пълен контрол върху двубоя и изляха цялата си мощ.

Дрогба се разписа в 45-ата, 55-ата и 68-ата минута и оглави класирането при топ реализаторите. “Челси” вкара общо 21 гола в последните си три домакинства – в края на миналия сезон тимът се наложи със 7:0 и 8:0 над “Стоук” и “Уигън”.

Феновете на “Блекпул” изживяха незабравими мигове при гостуването на “Уигън”. Тимът даде заявка, че няма да бъде фаворит за изпадане, както смятаха експертите. “Това е страхотен колектив, а днес изживяхме невероятен ден.

Трябваше да пусна в игра трима души, които се срещат за първи път помежду си. Ако останем така задружни, имаме шанс да останем над последните три отбора в класирането в края на сезона”, коментира мениджърът Йън Холоуей.

Стилиян Петров отбеляза гол при успеха на “Астън вила” с 3:0 над “Уест хем” в очакване на новия си мениджър след напускането на Мартин О’Нийл. Диего Марадона се предложи за поста официално вчера.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!