Бербатов с куп пропуски, Юнайтед с домакинско 1:1 срещу Валенсия

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
867

Манчестър Юнайтед си осигури първото място в група "C" на Шампионската лига след като завърши 1:1 у дома с втория в класирането Валенсия в един великолепен спектакъл.

Сър Алекс Фъргюсън бе заложил на дуото Бербатов – Руни в атака и двамата наистина показаха красиви неща.
Бербатов бе доста активен в предни позиции, но пропиля няколко положения.
Неговият английски колега пък нямаше толкова възможности, но също успя да се отличи с една греда, след фамозен удар от 25 метра през първото полувреме.
Испанските гости показаха смел и отворен футбол, като въпреки, че по-рядко играеха с топката, показаха по-висока ефективност в атака и откриха резултата след грешка на Карик. Равенството бе донесено от Андерсон след почивката.
В другия мач от групата турския шампион Бурсаспор успя да спечели историческата си първа точка в Шампионската лига след домакинско 1:1 срещу Глазгоу Рейнджърс.
Българският страж Димитър Иванков остана на резервната скамейка за този двубой, а на негово място под рамката се появи Явун Йозкан.
В най-зрелищния мач от вечерта Твенте на Николай Михайлов и Тотнъм завършиха 3:3.
Българският вратар остана на пейката за сметка на 40-годишният Сандер Бошкер, който дебютира в най-комерсиалния футболен турнир.
Головете за домакините отбелязаха Ландзаат, Росалес и Чадли, а гостите стигнаха до своите попадения, благодарение на автогола на Висгерхоф, както и двете “парчета” на Джърмейн Дефоу.
Благодарение на този хикс Тотнъм успя да завърши своята група като лидер в класирането, с актив от 11 точки.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!