България загуби от Куба, няма да ходи на полуфинал

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
1870

Куба победи България в тежък мач, завършил при резултат 2:3 гейма след 25:22, 23:25, 28:26, 28:30 и 11:15 точки в отделните части на мача от група „Q” на третата фаза на световното първенство по волейбол за мъже в Италия.

Невероятно оспорваната и напрегната среща се игра в зала “Нелсън Мандела” във Флоренция. След тази победа Куба се класира на полуфиналите, където ще се изправи срещу тима на Сърбия, а България от своя страна ще спори за местата от 5-то до 8-мо.
Българите започнаха стремглаво първия гейм. След успешна атака и ас на Владимир Николов нашите поведоха с 6:2. Тогава наставникът на Куба Орландо Блекууд поиска прекъсване. То не повлия на играта и добрата форма на Владо Николов, който направи два аса и изведе България с шест точки напред при първото техническо прекъсване.
Малко след това, обаче, Йоандри Леал и Вилфредо Леон се активизираха и кубинците успяха да стопят разликата до две точки при 9:7.
Тогава наставникът на българския национален отбор Силвано Пранди поиска прекъсване, след което играта “точка за точка” продължи до 14:12. Последва изравняване при 15:15, което настъпи след ас на Симон и грешка от сервис на Владо Николов.
Второто техническо прекъсване дойде при, макар и минимална, но все пак разлика в полза на България от една точка. При 19:16 същата вече беше три точки и се задържа до 23:20.
Блекууд поиска второ прекъсване, което не доведе до резултат и България спечели първия гейм с 25:22 след 25 минути игра.
Втората част беше изключително интересна. Двата отбора започнаха равностойно, но България поведе с две точки при 5:3. Малко след това настъпи обрат при 5:6. Първото техническо прекъсване дойде при 7:8 в полза на Кубинците.
Разликата започна да се увеличава и при 9:12 Силвано Пранди поиска прекъсване. Йерезуело и Симон направиха две силни точки и резултатът стана 9:14. Второто техническо прекъсване дойде при шест точки изоставане от страна на “трикольорите”.
При 12:21 всичко изглеждаше загубено, но тогава Силвано Пранди поиска второ прекъсване и даде вълшебни наставления на възпитаниците си. “Лъвовете” намалиха до 16:22 и Блекууд поиска тайм аут, но Ники Николов и Владо Николов бяха безпогрешни на блока в следващите отигравания и стопиха разликата до 19:22.
България продължи с добрата си игра и успя да изравни при 23:23. Грешка в посрещането коства на нашите геймбол-а за Куба, след което Роберланди Симон реши всичко за тази втора част с ас за 23:25.
Куба поведе в началото на третия гейм с 2:0, заради грешки на Матей Казийски и Ники Николов. Йоандри Леал, обаче, също сбърка и последва изравняване при 3:3. Същото се запази до 5:5, но за първото техническо прекъсване България се отдалечи с три точки напред.
Орландо Блекууд издържа до 11:8 и поиска прекъсване, което не доведе до нищо по-особено, като дори “трикольорите” увеличиха преднината си при 16:12 за второто техническо прекъсване.
При 19:16 и Силвано Пранди поиска тайм аут, след което обаче Куба стопи разликата до 21:20. Българите отново дръпнаха напред за 23:20, но последва изравняване при 24:24.
Първо България стигна до геймбол-а, след което кубинците изравниха и поведоха, а впоследствие “лъвовете” обърнаха отново. Последното равенство беше при 26:26. Йоандри Диас сбърка за Куба, след което Владо Николов отбеляза последната точка в този трети гейм, който завърши при 28:26.
Четвъртата част започна равностойно и за двата тима. Първото техническо прекъсване дойде при предимство за България от една точка. При 11:11 резултатът беше равен и продължи по този начин и до второто техническо прекъсване. Този път Куба имаше аванс от една точка.
При 21:21 отново равенството беше възобновено и Блекууд поиска тайм аут. Малко след това българите успяха да поведат с 23:21, но наставникът на кубинците поиска и второто си прекъсване. Този път то даде ефект и последва изравняване. До 28:28 никой не отстъпваше, като при 26:25 дойде и първият мачбол за България.
В крайна сметка, обаче, геймът завърши при 28:30 с блокада на Симон, който спаси атака на Владо Николов.
В тайбрека Куба показа надмощието си още в началото. Две атаки на Йоандри Леал дадоха преднина от две точки на възпитаниците на Орландо Блекууд.
Кубинците поведоха при 5:8, когато двата тима смениха игралните полета. Впоследствие преднината се покачи до четири точки при 7:11. Тогава Силвано Пранди поиска прекъсване, след което “лъвовете” успяха да намалят до две точки изоставането си при 11:13.
За жалост това беше последната точка на България в срещата. Кубинците затвориха гейма, а с него и целия мач с 11:15 и 2:3 гейма.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!