0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
807

Благодарение на автогол на вратаря Пепе Рейна "Арсенал" успя да вземе точка

при гостуването си на “Ливърпул” в дербито на първия кръг на Висшата лига на Англия.

Испанският вратар сбърка фатално в 90-ата минута за крайния резултат 1:1 на “Анфийлд”. Преди това той извади няколко опасни положения пред вратата си, но малка липса на концентрация коства успеха на Рой Ходжсън в дебютния мач начело на “мърсисайдци” в първенството.

Рейна не се ориентира добре при центриране на Томаш Росицки в наказателното поле и се обърка под натиска на Маруан Шамак. Топката мина зад гърба му и се удари в гредата. При опита си да я улови с лице към голлинията, испанецът я добута в мрежата.

Давид Нгог откри резултата в 47-ата минута за “Ливърпул”, който игра през цялото второ полувреме с човек по-малко. Нападателят на “Ливърпул” се възползва от грешка на гостите при изнасянето на топката и стреля под гредата в близкия на Мануел Алмуния ъгъл.

Домакините останаха с 10 души на терена заради червения картон на дебютиращия нападател Джо Коул. Той влезе остро в краката на френския защитник Лоран Кошчиелни в заключителните секунди на първото полувреме. Макар да не контузи съперника, влизането на Коул беше разчетено от съдията Мартин Аткинсън като опасна игра.

Самият Кошчиелни също не завърши мача, който и за него беше дебют. Бранителят на “Арсенал” получи последователно два жълти картони в последните секунди на срещата – за фаул срещу противник и за игра с ръка.

Първото полувреме не предложи много качествени положения, като домакините се опитваха да играят предпазливо. Гостите, определяни като фаворити, не показаха идеи в нападение. Едва след гола на Нгог, “Арсенал” тръгна да атакува по-масирано заради численото си предимство и изоставането в резултата.

Лондончани създадоха редица възможности пред вратата на Рейна, който отрази всичко до грешката в последната минута. Той три пъти изби топката три пъти, като най-добър рефлекс показа при шут на Росицки под гредата. След това при друга опасност цялата защита на домакините с мъка изчисти почти от голлинията.

“Ливърпул” разчиташе на контраатаки и на организирана игра в защита. Фернандо Торес също се появи в игра в последната третина от мача, но не успя да допринесе за успеха на тима.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!